Knihovna města Ostravy, příspěvková organizace

Knihovna aneb cesta tam a zase zpět

Letos v knihovně zažijete dobrodružství ze světa fantazie, na vlastní kůži si můžete vyzkoušet těžký život hobita na lupičské výpravě. A nejen to, ke slovu se dostanou i libé tóny, delikátní chutě, vizuální okouzlení a na své si přijde i váš mozek. Pokud nás chcete potěšit, dostavte se v kostýmu ze Středozemě!

17.00–21.30 Hledání dračího pokladu (jednotlivá oddělení ústředí KMO)

V knihovně se nachází legendární trpasličí mapa k dračímu pokladu. Kdo nalezne mapu a odvahu, může se směle vydat na tajuplnou stezku k dračímu doupěti. Budete čelit hrůzám Středozemě, dojde i na hádanky ve tmě a hobity. A nakonec se vám snad podaří připravit draka o část jeho pokladu.

17.00–23.30 Nejen pro hobití uši (společenský sál KMO)

Hudební a taneční smršť v podání našich i zahraničních interpretů: Teresa Polk – Negro spirituals, vietnamské písně, tradiční mongolská hudba, Red Hot Chillies Ostrava a další. Můžete se však těšit i na tradiční čínský čajový obřad. Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje.

17.00–20.00 Přes celý svět tam a zase zpět (pasáž ústředí KMO)

Pasáž se změní na cestu napříč kulturami. Poznejte různé národy, jejich kulturu, zvyky, ochutnejte jejich kuchyni! Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje.

18.00, 20.00 J. R. R. Tolkien – stvořitel Středozemě (studovna ústředí KMO)

Hlavně o životě, ale i dílu J. R. R. Tolkiena, literárního otce Středozemě. Přednáší Bohdan Volejníček alias BoboKing, doplněno o ukázky z knih a filmů.

17.00–22.00 Tradičně i netradičně (všechna oddělení ústředí KMO)

Samozřejmě nabízíme všechny tradiční služby knihovny nejen v netradičním čase, ale i odění. Možná přijde i kouzelník Gandalf a pomůže vám nahlédnout do vlastního osudu.

Kontakt:

Knihovna města Ostravy