Dopravní podnik Ostrava a.s.
Ústřední dílny Dopravního podniku Ostrava a.s.

Pro muzejní noc v Ostravě Dopravní podnik Ostrava mimořádně zpřístupní místo deponace většiny historických tramvají, které se nachází v areálu ústředních dílen. Při této příležitosti však budou vystaveny i další historické dopravní prostředky ze sbírky městského dopravce.

16.00–23.00 Zpřístupnění depozitáře

Pro návštěvníky muzejní noci bude od tramvajové zastávky Dílny DP Ostrava k místu, kde budou vystavena historická vozidla dopravního podniku (v areálu ústředních dílen), jezdit nízkopodlažní tramvaj.

Pěší průchod areálem nebude možný.

Jízdy historických vozidel v roce 2013

29. 6., 20. 7., 10. 8.
Jízdy historickými trolejbusy na trase Ostrava – Most Pionýrů – ZOO
31. 8. a 1. 9
„Hurá do školy“ – jízdy historickými tramvajemi na trase Poruba vozovna – Zátiší
14. 9.
„Den evropského dědictví“ – jízdy historickými trolejbusy na trase Ostrava – Michálkovice
21. 9.
„Projížďka starými tramvajemi Ostravou“ – vyhlídkové jízdy historickými tramvajemi  centrem města
7. 12.
„Mikuláš“ – okružní jízdy historickými tramvajemi po Hrabůvce

dpo_logo_2013

Kontakt:

Dopravní podnik Ostrava a.s.
Martinovská 3244/42
723 00 Ostrava-Martinov