Knihovna města Ostravy

příspěvková organizace

 

Knihovna aneb cesta tam a zase zpět

Letos v knihovně zažijete dobrodružství ze světa fantazie, na vlastní kůži si můžete vyzkoušet těžký život hobita na lupičské výpravě. A nejen to, ke slovu se dostanou i libé tóny, delikátní chutě, vizuální okouzlení a na své si přijde i Váš mozek.

Pokud nás chcete potěšit, dostavte se v kostýmu ze Středozemě!

17.00–21.30 Hledání dračího pokladu, jednotlivá oddělení ústředí KMO

V knihovně se nachází legendární trpasličí mapa k dračímu pokladu. Kdo nalezne mapu a odvahu, může se směle vydat na tajuplnou stezku k dračímu doupěti. Budete čelit hrůzám Středozemě, dojde i na hádanky ve tmě a hobity. A nakonec se Vám snad podaří připravit draka o část jeho pokladu. Soutěže, hry, zábava v celé knihovně.

17.00–23.30 Nejen pro hobití uši, Společenský sál KMO

Hudební a taneční smršť v podání našich i zahraničních interpretů. Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje.

17.00–20.00 Přes celý svět tam a zase zpět, Pasáž ústředí KMO

Pasáž se změní na cestu napříč kulturami. Poznejte různé národy, jejich kulturu, zvyky, ochutnejte jejich kuchyni! Ve spolupráci s Centrem na podporu integrace cizinců Moravskoslezského kraje.

18.00 a 20.00 J. R. R. Tolkien – stvořitel Středozemě, Studovna ústředí KMO

Hlavně o životě, ale i dílu J. R. R. Tolkiena, literárního otce Středozemě. Přednáší Bohdan Volejníček alias BoboKing, doplněno o ukázky z knih a filmů.

17.00–22.00 Tradičně i netradičně, všechna oddělení ústředí KMO

Samozřejmě nabízíme všechny tradiční služby knihovny nejen v netradičním čase, ale i odění. Možná přijde i kouzelník Gandalf a pomůže Vám nahlédnout do vlastního osudu.

 

   nové logo KMO

Kontakt:

Knihovna města Ostravy
28. října 2, 702 00 Ostrava
kmo@kmo.cz
www.kmo.cz
tel. č. 599 522 612

knihovna_foto3knihovna_foto1 knihovna_foto2